• + 421 910 484 800
 • Novinky

  Renovácia komínov pomocou unikátnej omietky IZONIL

  Kvalitne omietnutý komín je z hľadiska bezpečnosti aj estetiky úplnou nutnosťou. Pre všetkých, ktorých neteší pohľad na praskajúcu a odlupujúcu sa omietku komína svojho domu, prinášame riešenie v podobe revolučnej omietky IZONIL.

  Problém rozpadajúcich sa komínov

  Rozpadajúce sa komíny nebezpečenstvom pre majiteľov domu aj ich blízke okolie. Odpadávajúce kusy malty, omietky aj tehál môžu ohrozovať okoloidúcich a navyše nie sú práve lichotivou vizitkou majiteľov domu. Ak sa ani vy nechcete zmieriť s víťazstvom prírody nad prácou človeka, renovujte komín tak, aby spĺňal bezpečnostné aj estetické kritériá. Staré a dnes už nevyhovujúce omietky komínov dajte preč a zamyslite sa nad niektorým z dlhotrvajúcich riešení.

  Životnosť a stabilita komína

  Nevýhodou komínov je ich čiastočné vystavenie pôsobeniu klimatických vplyvov. Ich povrch tak striedavo sužuje vietor, dážď, sneh, mráz aj prudké slnečné žiarenie. Klimatické vplyvy narúšajú nadstrešnú časť komína, a tak sa časom môže rozpadnúť jeho konštrukcia aj stavebná hmota. Životnosť a stabilita komína je teda priamo závislá na kvalite práce, ale aj na materiáloch, ktoré pri nej boli použité. Všetko teda funguje v jasnej symbióze. Kvalitné teda musí byť ako vymurovanie komína, tak jeho omietnutie. Pri renovácii komína je tak najprv potrebné poškodené murivo demontovať, komín znovu domurovať a zbaviť ho starej omietky. 

  Komín najprv zbavíme pôvodných omietok zasiahnutých vlhkosťou, prípadnou degradáciou a dôkladne očistíme pred nanášaním sanačnej omietky.

  Omietka IZONIL na extrémnom mieste

  Pre všetkých majiteľov domov, ktorí sa však z estetického i bezpečnostného hľadiska rozhodli pre omietnutie komína, je tu chytré riešenie v podobe omietky IZONIL. Táto celosvetovo unikátna omietka v sebe účinne spája systém sanácie aj hydroizolácie, a tak sa hodí práve na zhodnotenie do extrémnych miest. Omietka IZONIL funguje pomocou dvoch zabudovaných systémov. Prvým je 100% vodeodolný systém, ktorý zaisťuje hydroizoláciu omietky, druhým 100% vysúšací systém, ktorý umožňuje sanačnú funkciu omietky. Vo výsledku to funguje tak, že v prípade omietnutia komína omietkou IZONIL nedokáže voda do omietky vstúpiť. Tento typ omietky navyše dokáže zo steny vytiahnuť vlhkosť v podobe vodnej pary, ktorá sa potom vyparí von.

  V jednom kroku nanesená – 100% vodonepriepustná (vodeodolná) a paropriepustná omietka s vysúšacím sanačným efektom.

  Ďalšie výhody omietky IZONIL

  Veľkou výhodou unikátnej omietky IZONIL je, že v jej prípade existuje sanačné a hydroizolačný systém vlastne len v jednej vrstve jedného výrobku. Omietka IZONIL ponúka aj skvelú priľnavosť a nanášať sa môže aj na mokrý povrch. Pri aplikácii má minimálny odpad, je síre odolná a funguje tiež ako prevencia proti kryštalizácii solí. Nanášať sa môže buď ručne (naťahovaním hladidlom), alebo omietacím strojom. Navyše sa jedná o úplne netoxický produkt.

  Oprava komína pomocou omietky IZONIL

  Ak sa rozhodnete pre opravu komína pomocou omietky IZONIL, stačí komín zbaviť zvyškov starej omietky, murivo komína očistiť a začať s aplikáciou. Omietka IZONIL sa z hľadiska prípravy povrchu, nanášania a ukončenie povrchu nelíši od bežných cementovo-pieskových omietok a je aplikovateľná z negatívnej i z pozitívnej strany. Omietková zmes sa nanáša maximálne v troch vrstvách v celkovej hrúbke omietky od 10 do 30 mm, pričom je potrebné použiť sklolaminátovú sieťku. Pri zvolení hrúbky vrstvy je určujúci stupeň zaťaženia muriva voči vlhkosti. Plochu každej vrstvy je pred nanesením ďalšej vrstvy treba trochu zdrsniť. Na pripravený povrch sa jednotlivé vrstvy nanášajú po 24 hodinách. V prípade suchého a veterného počasia je nakoniec potrebné v priebehu siedmich dní povrch omietky jemne zvlhčiť.

  izonil hard_hydrofóbna omietka_vode odolná omietka_sanačná omietka

  Zobraziť celý článok

  Dokonalá sanácia a hydroizolácia s revolučnou omietkou IZONIL Hard.

  Sanácia a hydroizolácia rieši problémy s vodou v novostavbách aj pri rekonštrukciách starších domov. Každý z týchto systémov funguje samostatne a má svoje limity. Je teda načase zoznámiť sa s novým a ďaleko efektívnejším riešením, ktoré funguje na báze oboch systémov, ale pritom prináša trvalo pozitívne výsledky.

  Limity klasickejhydroizolácie

  Hydroizolácie má z pozitívnej strany zastaviť prienik vody do steny, alebo z tej negatívnej zabrániť prieniku podzemnej vody do domu. Väčšina výrobkov určených na hydroizoláciu pritom funguje na chemickej báze. K tým najpoužívanejším patrí membrány elastické konzistencie. Hydroizolácie tohto typu však nie sú účinným riešením z toho dôvodu, že im chýba toľko dôležitá paropriepustnosť. Vďaka absencii tejto vlastnosti uzatvára hydroizolačná membrána vodu v stene, a tak dochádza k odpojeniu membrány od steny, čo so sebou nesie celý rad problémov. Zvyčajne sa začínajú tvoriť plesne, betónové výstuže korodujú a potom nasleduje aj postupné rozpadávanie sa podkladu.

   

  Limity klasickej sanácie

  Paropriepustnosťou naopak disponujú sanačné omietky, ktoré vlhkosti umožňujú prienik z negatívnej strany. Funguje to tak, že sa molekuly soľou ukladajú do pórovitej štruktúry sanačné omietky a vlhkosť sa vyparuje cez štruktúru omietky von zo steny. Rovnako ako klasické hydroizolácie majú ale aj sanačné omietky svoje limity. Dajú sa totiž použiť len na mierne vlhké steny. S extrémnou vlhkosťou, ktorá môže vznikať napríklad vďaka prítomnosti tlakovej vody, si sanačné omietky poradia len krátkodobo, takže nie sú dobrým riešením.

  Sanácia aj hydroizolácie v jednom – s unikátnou omietkou IZONIL

  Skvelým riešením, ktoré v sebe účinne spája systém sanácie aj hydroizolácie, je celosvetovo unikátny omietka IZONIL. Tá sa vyrába na základe slovenských technológie a funguje na fyzikálnych princípoch. Jej najväčšou devízou je fakt, že v sebe zaberá dva zabudované systémy. Prvým je 100% vodeodolný systém, ktorý zaisťuje hydroizoláciu omietky, druhým potom 100% vysúšací systém, ktorý umožňuje sanačné funkciu omietky. Prevratná omietka IZONIL je teda dokonalým spojením dvoch toľko dôležitých systémov pre účinný boj s vlhkosťou v dome. V praxi to znamená, že voda nedokáže vstúpiť do omietky. Táto unikátna omietka navyše dokáže vytiahnuť vlhkosť zo steny v podobe vodnej pary, ktorá sa potom štruktúrou omietky vyparí zo steny von. Práve kombinácia týchto dvoch dôležitých vlastností robí z omietky IZONIL dlhodobé a funkčné riešenie pre účinný boj s vlhkosťou aj v extrémnych podmienkach. Sanačné a hydroizolačný systém pritom existuje len v jednej vrstve jedného výrobku. Nielen to však robí omietku IZONIL natoľko unikátne.

  Koeficient priepustnosti vodnej pary u nej predstavuje obdivuhodnú hodnotu <8, omietka zároveň odoláva vodnému tlaku 1 bar (penetrácia<1 mm).

  Omietka IZONIL je certifikovaná podľa európskej normy EN 998-1, nespadá však pod systém certifikácie WTA. WTA totiž definuje sanačný omietkový systém ako postupnosť použitie troch až štyroch vrstiev rôznych materiálov a zároveň vôbec nevymedzuje úlohu hydroizolácie v takom sanačným systéme.

  Ďalšie pozitíva omietky IZONIL

  Omietka IZONIL, ktorá súčasne plní aj funkciu sanačno-renovačné omietky, má ešte niekoľko ďalších pozitív. Predovšetkým ponúka výbornú priľnavosť, omietka sa pritom môže nanášať aj na mokrý povrch. Pri aplikácii má minimálny odpad, je síre odolná a funguje ako prevencia proti kryštalizácii solí. Nanášať sa môže ručne alebo omietacím strojom.

  Navyše sa jedná o netoxický produkt, použiteľný v priamom styku s pitnou vodou.

  Široké využitie omietky IZONIL

  Z hľadiska prípravy povrchu, nanášania a ukončenie povrchu sa unikátny omietka IZONIL nelíši od bežných cementovo-pieskových omietok. Je aplikovateľná z negatívnej i z pozitívnej strany. Nanáša sa na vnútorné, vonkajšie, nadzemné a pozemné tehlové múry, múry z pórobetónu a tiež na betónové povrchy(podlahy,steny).

  Svojimi schopnosťami prevratná omietka IZONIL sa už od roku 2000 úspešne používa v početných krajinách Európy (Slovensko, Maďarsko, Veľká Británia, atď.), Od roku 2012 aj v Ázii (Vietnam, India, Indonézia, atď).

  Zobraziť celý článok

  Oprava soklovej časti objektov firmy Hagemann v Opave, Česká republika.

  Objekty servisného strediska Hagemann si vyžadovali nevyhnutné opravy exterieru a vzhľadom na ustavičnú premávku ťažkých vozidiel, špliechajúcu vodu a zub času, sa poškodenie prejavilo najviac na soklovej časti budov. Správnym rozhodnutím bolo rozhodnutie použiť omietku IZONIL Hard, ktorá už nedovolí akýkoľvek prienik vody do budovy.

  Zobraziť celý článok

  Oprava kostola v obci Soľ pri Vranove nad Topľou

  Na kostole v obci Soľ prebehli v roku 2018 nevyhnutné opravy exteriérovej a interiérovej časti, ktoré boli poškodené vplyvom prenikania vody do muriva objektu. Použitím omietky IZONIL Hard sa opravila nie len poškodená omietka ale zároveň môžu steny dýchať a odparovať vodu prenikajúcu do muriva. Omietka IZONIL Hard zabraňuje prieniku vody z pozitívnej ale aj negatívnej strany.

  Zobraziť celý článok

  Rekonštrukcia a sanácia starej pivnice v Bardejove.

  Zamestnanci firmy RBL-TRADE v priebehu mesiaca február 2018 zrekonštruovali starú (cca 100 rokov) pivnicu v Bardejove, časť Bardejovská Nová Ves. Rekonštrukcia prebehla očistením stien a jednotlivých špár v murive,  vyspravením hlbokých dier a následným omietnutím muriva špeciálnou omietkou IZONIL Hard. Použitím špeciálnej hydrofóbnej omietky IZONIL Hard – jemná, sme pivnici, ktorá pôsobila ako „stredoveká mučiareň“ dodali nový nádych a vytvorili z nej ďalší útulný priestor v rodinnom dome. Pivnica už viac nebude vlhká, odpudzujúca miestnosť s plesňami na stenách.

  Zobraziť celý článok

  Referencie našich klientov

  Máme starší rodinný dom, kde nám až do kuchyne steny ťahali vodu z pivnice. Dom nebol izolovaný a dlho sme si nevedeli rady, nakoľko všetky navrhované riešenia boli príliš dráhe pre našu domácnosť. Páni z RBL Trade nám vyriešili problém natiahnutím novej omietky IZONIL, ktorá je funkčná už tretí rok. Predošle riešenia strácali efekt už po pol roku. Ďakujem.

  Pavlína M., Ortuťová okr. Bardejov

  Zobraziť celý článok

  Omietka odolná voči tlakovej vode až 1 Bar a zároveň páropriepustna.

  Omietka IZONIL Hard je 100% vodeodolná omietka voči vodnému tlaku až 1 BAR s prienikom vody menej ako 1 mm a zároveň vysúšacia omietka s veľkým obsahom mikropórov, ktoré umožňujú permanentné vysúšanie vlhkého podkladu. Naša omietka spĺňa všetky požiadavky EN 998-1 ako sanačná a renovačná omietka.

  Zabezpečuje dlhodobé riešenie problému s presakovaním vody na povrch steny pri aplikácii z negatívnej strany ale aj problému s prienikom dažďovej vody do steny pri aplikácii z pozitívnej strany a zároveň zabezpečuje dlhodobé riešenie odvetrávania vlhkých stien (z negatívnej aj pozitívnej strany). Neobsahuje žiadne škodlivé ani toxické  látky a preto je vhodná aj na izoláciu zásobníkov pitnej vody alebo bazénov.

  Zobraziť celý článok