Kvalitne omietnutý komín je z hľadiska bezpečnosti aj estetiky úplnou nutnosťou. Pre všetkých, ktorých neteší pohľad na praskajúcu a odlupujúcu sa omietku komína svojho domu, prinášame riešenie v podobe revolučnej omietky IZONIL.

Problém rozpadajúcich sa komínov

Rozpadajúce sa komíny nebezpečenstvom pre majiteľov domu aj ich blízke okolie. Odpadávajúce kusy malty, omietky aj tehál môžu ohrozovať okoloidúcich a navyše nie sú práve lichotivou vizitkou majiteľov domu. Ak sa ani vy nechcete zmieriť s víťazstvom prírody nad prácou človeka, renovujte komín tak, aby spĺňal bezpečnostné aj estetické kritériá. Staré a dnes už nevyhovujúce omietky komínov dajte preč a zamyslite sa nad niektorým z dlhotrvajúcich riešení.

Životnosť a stabilita komína

Nevýhodou komínov je ich čiastočné vystavenie pôsobeniu klimatických vplyvov. Ich povrch tak striedavo sužuje vietor, dážď, sneh, mráz aj prudké slnečné žiarenie. Klimatické vplyvy narúšajú nadstrešnú časť komína, a tak sa časom môže rozpadnúť jeho konštrukcia aj stavebná hmota. Životnosť a stabilita komína je teda priamo závislá na kvalite práce, ale aj na materiáloch, ktoré pri nej boli použité. Všetko teda funguje v jasnej symbióze. Kvalitné teda musí byť ako vymurovanie komína, tak jeho omietnutie. Pri renovácii komína je tak najprv potrebné poškodené murivo demontovať, komín znovu domurovať a zbaviť ho starej omietky. 

Komín najprv zbavíme pôvodných omietok zasiahnutých vlhkosťou, prípadnou degradáciou a dôkladne očistíme pred nanášaním sanačnej omietky.

Omietka IZONIL na extrémnom mieste

Pre všetkých majiteľov domov, ktorí sa však z estetického i bezpečnostného hľadiska rozhodli pre omietnutie komína, je tu chytré riešenie v podobe omietky IZONIL. Táto celosvetovo unikátna omietka v sebe účinne spája systém sanácie aj hydroizolácie, a tak sa hodí práve na zhodnotenie do extrémnych miest. Omietka IZONIL funguje pomocou dvoch zabudovaných systémov. Prvým je 100% vodeodolný systém, ktorý zaisťuje hydroizoláciu omietky, druhým 100% vysúšací systém, ktorý umožňuje sanačnú funkciu omietky. Vo výsledku to funguje tak, že v prípade omietnutia komína omietkou IZONIL nedokáže voda do omietky vstúpiť. Tento typ omietky navyše dokáže zo steny vytiahnuť vlhkosť v podobe vodnej pary, ktorá sa potom vyparí von.

V jednom kroku nanesená – 100% vodonepriepustná (vodeodolná) a paropriepustná omietka s vysúšacím sanačným efektom.

Ďalšie výhody omietky IZONIL

Veľkou výhodou unikátnej omietky IZONIL je, že v jej prípade existuje sanačné a hydroizolačný systém vlastne len v jednej vrstve jedného výrobku. Omietka IZONIL ponúka aj skvelú priľnavosť a nanášať sa môže aj na mokrý povrch. Pri aplikácii má minimálny odpad, je síre odolná a funguje tiež ako prevencia proti kryštalizácii solí. Nanášať sa môže buď ručne (naťahovaním hladidlom), alebo omietacím strojom. Navyše sa jedná o úplne netoxický produkt.

Oprava komína pomocou omietky IZONIL

Ak sa rozhodnete pre opravu komína pomocou omietky IZONIL, stačí komín zbaviť zvyškov starej omietky, murivo komína očistiť a začať s aplikáciou. Omietka IZONIL sa z hľadiska prípravy povrchu, nanášania a ukončenie povrchu nelíši od bežných cementovo-pieskových omietok a je aplikovateľná z negatívnej i z pozitívnej strany. Omietková zmes sa nanáša maximálne v troch vrstvách v celkovej hrúbke omietky od 10 do 30 mm, pričom je potrebné použiť sklolaminátovú sieťku. Pri zvolení hrúbky vrstvy je určujúci stupeň zaťaženia muriva voči vlhkosti. Plochu každej vrstvy je pred nanesením ďalšej vrstvy treba trochu zdrsniť. Na pripravený povrch sa jednotlivé vrstvy nanášajú po 24 hodinách. V prípade suchého a veterného počasia je nakoniec potrebné v priebehu siedmich dní povrch omietky jemne zvlhčiť.

izonil hard_hydrofóbna omietka_vode odolná omietka_sanačná omietka